Szczególne noclegi - Puszcza Białowieska, noclegi Białowieża, Biebrza, Suwalszczyzna

 
 
 

Dworek Rousseau - dom w Puszczy Białowieskiej


Na  wschodnim skraju Polski jest pewne magiczne miejsce: grabowa aleja prowadzi do położonej na północy Puszczy Białowieskiej przedwojennej leśniczówki, „Dworku Rousseau“. Tuż przed bramą posesji zaczynają się szlaki rowerowe, do spacerów zachęca przepiękny las ze starymi dębami, w okolicy jest kilka ciekawych rezerwatów przyrody i magiczne królestwo bobrów. W tym niezwykłym domu czekają na gości dwa stylowo urządzone mieszkania i ekskluzywny loft.

 

Penjonat „Klangor“ , Suwalski Park Krajobrazowy


Klangor oznacza śpiew żurawia. „Klangor“ ozmacza przytulność, absolutny spokój, pyszne smaki i zapachy, gościnność w gospodarstwie agroturystycznym Marty i Piotra... Ten niezwykły dom leży w równie niezwykłym miejscu: niedaleko jeziora Hańcza, w pobliżu Narodowego Parku Wigierskiego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Rominckiej.

Pasieki - dom w Puszczy Białowieskiej


Na północy Puszczy Białowieskiej, niedaleko Siemianówki, w gminie Narewka czeka na gości dom nowy i luksusowy, zbudowany w stylu podlaskim i tak wpasowany w otoczenie, że trudno oprzeć się wrażeniu, że od stu lat stoi już w romantycznym sadzie... Na tej samej posesji co dom stoją dwa niezwykłe wozy cyrkowe - wymarzony nocleg dla tych, którzy cenią wygodę i przytulność drewnianego domu, a jednocześnie chcieliby zakosztować bliskości natury.

Pentowo, Europejska wieś bociania


Przytulne pokoje, swojskie śniadania, cisza, i zawsze pomocni gospodarze oczekują na Państwa w majątku Pentowo, niedaleko Tykocina. W Pentowie bociany wyznaczają rytm życia. Z końcem sierpnia, z chwilą odlotów dwór otula nostalgia i jakby namacalny ich brak. Radość wraca wraz z pierwszym wiosennym klekotem. Obecnie Pentowo jest jedną z największych w Polsce kolonii lęgowych bociana białego. W każdą ostatnią sobotę miesiąca mają miejsce koncerty - w dworku lub na łące.

Zagroda Kuwasy, Woźnawieś


Zagroda Kuwasy to magiczny zakątek Biebrzańskiego Parku Narodowego. Pensjonat posiada 25 przestronnych pokoi, których prosty wystrój wzbogacony jest regionalnymi wyrobami. Na pyszne posiłki zaprasza Gospoda pod Kogutem.

Okliny - raj dla koniarzy, Suwalszczyzna

Stajnia Okliny to gospodastwo agroturystyczne będące przedsięwzięciem rodzinnym - Jacka (1972) i Bereniki (1972) oraz ich dzieci Filipa (1990), Marcysi (1992) oraz Tosi (2008). Konie, przyroda i ziemia to ich sposób na życie. Prowadzą naukę jazdy konnej i turystykę jeździecką oraz zajmują się hodowlą kucy sportowych. Nocować można w stuletniej glinianej chacie (na zdjęciu) lub w osobnej części drewnianego domu gospodarzy.

Uwarunkowania geograficzne i historyczne sprawiły, że województwo podlaskie jest Mekką biologów, ornitologów i wszystkich poszukujących spokoju na łonie natury. Jako że jest także miejscem współistnienia różnych narodów i tradycji, powstał tu specyficzny pejzaż kulturowy, charakteryzujący się wielością wyznaniową i bogactwem obrzędów. Podlasie, część naszej "Polski egzotycznej", jak określił te regiony w znakomitym przewodniku Grzegorz Rąkowski, przyciąga, oczarowuje, "wchodzi w krew". 


Z roku na rok pojawia się na Podlasiu coraz więcej "domów z duszą", gdzie po ekscytujących eskapadach i odkryciach można w gronie przyjaciół lub rodziny odpocząć, zwolnić, przypomnieć sobie, że czas nie musi gnać. Przytulnych chat, dworków lub pensjonatów idealnych na „nocne Polaków rozmowy“, wspólne gotowanie czy nadrabianie zaległości w lekturze. 


Na tej stronie prezentujemy kilka takich miejsc, w których dbałość o szczegół, szacunek dla architektonicznych tradycji, serce włożone w budowę lub remont, stworzyły magiczną atmosferę.